מכירות נכסי הודו נופלות מהיעד בכ-50 אחוזים

מכירות נכסי הודו נופלות מהיעד בכ-50 אחוזים

המחסור יוסיף לבעיות הכספיות של הממשלה, שכבר מתמודדת עם אוספי GST נמוכים יותר

 

התוכנית של הודו למכור נכסים בבעלות ממשלתית של 14.7 מיליארד דולר כדי לכפר על הגירעון התקציבי שלה מצליחה רק ב-50 אחוזים, כך על פי אנשים המכירים את הנושא.

 

אותם אנשים אמרו כי התקבולים מפרישת השקעות בשנה עד מרץ יהיו בין 50,000 רופי (7 מיליארד דולר) ו-60,000 רופי כנגד היעד של 1.05 רופי, כך לפי האנשים שביקשו לא להיחשף מפני שהמספרים עדיין לא סופיים. הליך מכירה מורכב של חלק מהנכסים פירושו שלממשלה ייגמר הזמן, אמרו.

 

דובר משרד האוצר לא היה זמין לתגובה.

 

המחסור יוסיף לבעיות הכספיות של האוצר, שכבר מתמודד עם גבולות מס נמוכות מהצפוי. מחנק ההכנסות עקב ההאטה הכלכלית מפעיל לחץ על התקציב, כאשר גורם בכיר ראה את הגירעון הפיסקלי מתרחב ל-3.8% מהתוצר המקומי הגולמי בשנת הכספים הנוכחית מול יעד 3.3%.

 

הממשלה תנסה לדחוף מכירת הון עצמי של מיעוטים, כולל באמצעות קרנות הנסחרות בבורסה, כדי לגייס הכנסות.

 

הודו השיגה רק כ-17% מיעד ההשקעה עד כה השנה, בעוד שגביות המס הן 46% מהיעד המתוקצב בשמונת החודשים עד נובמבר. מחסור ההכנסה בשנה הכספית הנוכחית יהיה 4 טריליון רופי, כך דיווחה ET כעת בטלוויזיה, תוך שהיא מציינת מקורות ממשלתיים שהיא לא זיהתה.

 

בהיעדר זרם הכנסות קבוע, הרשויות הפסיקו תשלומים מסוימים למדינות וקיבלו את הוצאות המשרדים.

 

שרת האוצר נירמלה סיתרמן סירבה להתייחס למטרת הגירעון לפני המצגת התקציבית הרשמית שתוכננה ב-1 בפברואר, אז תציג גם את דוח ההכנסות וההוצאות המתוקן.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט