אידוי מריחואנה גורם להיי חזק יותר מעישון, לפי ממצאים חדשים

אידוי מריחואנה גורם להיי חזק יותר מעישון, לפי ממצאים חדשים

החוקרים מוצאים יותר THC באידוי מאשר בפרחים

 

מחקר חדש מצא כי אידוי מריחואנה יכול לגרום להיי רב עוצמה יותר מאשר עישון – לפחות בקרב הקבוצה הקטנה של משתמשי מריחואנה המעורבים במחקר.

 

הדו"ח, שפורסם בכתב העת של האיגוד הרפואי האמריקני ב-JAMA Network Open, נערך על ידי חוקרים ממרפאת ג'ונס הופקינס. זה כלל 17 נבדקים בגיל ממוצע של 27. רובם לא השתמשו במריחואנה כמעט שנה.

 

התוצאות היו מעט מפתיעות. החוקרים מצאו כי האדים מספקים רמות גבוהות יותר של THC בדם, הכימיקלים במריחואנה שגורמים לתחושת ההיי. עבור חלק מהנבדקים, משמעות הדבר הייתה עלייה בחרדה לטווח הקצר, פרנויה, אובדן זיכרון והסחת דעת ממה שהם חוו בעת עישון מריחואנה.

 

למה אנשים משתמשים באידוי

מכיוון שמכירות הקנאביס ממשיכות לגדול משמעותית ברחבי הארץ שבה קנאביס לשימוש של פנאי וגם לשימוש רפואי הוא חוקי, הן אידוי והן מוצרי קנאביס אכילים הפכו לאטרקטיביים יותר עבור צרכנים רבים. אך בדומה לאכילת מוצרי קנאביס, המחקר מצא כי אידוי יכול לספק חוויה אינטנסיבית וארוכת טווח יותר.

 

רבים גם נמשכים לאידוי משום שאינו כרוך בשריפה של הקנאביס, והוא עוזר להם להימנע ממשקעים בריאות כמו זפת ורעלנים נלווים נוספים. אדים מחממים את הקנאביס לטמפרטורה הנמצאת מתחת לרמת הבעירה, אך היא חמה מספיק כדי לאדות ולשחרר את הכימיקלים שבצמח.

 

איך מריחואנה גורמת לנו להרגיש

במחקר של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, הנבדקים עברו שלושה מפגשים של שמונה שעות וחצי. בכל מפגש הם עישנו או השתמשו באידוי מריחואנה במינונים שונים של THC. המינונים הללו היו אפס (בקרה עבור המחקר), 10 ו-25 מיליגרם, כאשר כל מפגש נערך בהפרש של שבוע.

 

לאחר העישון או האידוי, נבדקו כל המשתתפים במיומנויות המוטוריקה והיכולות הקוגניטיביות שלהם. הם גם מילאו שאלון ששאל על חוויית הנבדקים עם:

 

השפעות נעימות ולא נעימות

בחילה

דופק מהיר

חרדה או עצבנות

רמת הרפיה

רמת פרנויה

ערנות

עצבנות

תחושה של מוטיבציה או חוסר בה

אי שקט

רעב

ישנוניות

רמת תחושת היובש בפה

עיניים רגיזות

גירוי בגרון או שיעול

רמת הקושי בביצוע משימות שגרתיות

רמת ליקוי בזיכרון

כל תשוקה שעולה

 

כפי שיגיד לכם מי שהשתמש במריחואנה, זה די מכסה את קו המים של רוב תופעות הקנאביס. כמובן שרבים יכולים להיות מושפעים גם מהסימפטומים האלה עוד לפני שהם משתמשים בקנאביס.

 

המסקנה? דעו את המינון שלכם

החוקרים החליטו ללמוד מנבדקים שלא משתמשים בדרך כלל במריחואנה מכיוון שהם הרגישו שיהיו הרבה אנשים כמוהם שינסו מריחואנה בפעם הראשונה. החוקרים אף ביקשו מחנויות למכירת קנאביס לשים לב לממצאים אלה.

 

החוקרת המובילה בדו"ח אמרה לחדשות NBC כי "יותר אנשים נכנסים לחנויות הקנאביס ומשתמשים בפעם הראשונה מזה זמן מה או בפעם הראשונה אי פעם … גילינו שיש קו דק לפעמים בין מנה שיש לה השפעות רצויות ואחת שהייתה חזקה מדי."

 

הן עבור הצרכנים והן עבור היזמים בעסקי הקנאביס, המחקר מצא כי – כמו כמעט בכל דבר – פחות זה יותר עד שאנשים מוצאים את רמת ה-THC שהם מרגישים בנוח איתה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט