הספרים המושאלים ביותר על ידי תלמידים באוסטרליה

הספרים המושאלים ביותר על ידי תלמידים באוסטרליה

מחקרים מראים שכאשר לתלמידים יש גישה לספרים עדכניים ומעניינים, הם נוטים לקרוא יותר. אילו הזדמנויות אתם נותנים לתלמידים שלכם לגשת לספרים שמעניינים אותם? איך תצליחו למצוא ספרים חדשים להמליץ ​​עליהם?

 

בארבע השנים האחרונות, פרסמו סיוויקה ואיגוד המידע לספריות האוסטרליות (ALIA) את מדד הספריות של סיוויקה המציג נתונים על הספרים שהושאלו על ידי תלמידים במשך תקופה של 12 חודשים. המדד האחרון מפרט את נתוני ההשאלות מספריות ברחבי אוסטרליה וניו זילנד בין אפריל 2018 למרץ 2019, ומציג את הספרים הפופולריים ביותר בכמה קטגוריות וקבוצות גיל.

 

רוב הספרים המושאלים על ידי תלמידי יסודי

רק שני מחברים הופיעו בעשרת הספרים המובילים שהושאלו על ידי תלמידים זוטרים (0 עד 12). סדרת Treehouse של הסופר האוסטרלי אנדי גריפית'ס הוציאה שישה מתוך עשרת הספרים המושאלים הטובים ביותר בקטגוריה זו, ואילו ספריו של ג'ף קיניי "Getaway, Double Down, Old School and The Long Haul" היו ארבעת הספרים האחרים שהוזכרו בעשירייה הראשונה.

 

The Getaway ו-Double Down של ג'ף קיניי היו גם בין עשרת הספרים המובילים שהושאלו על ידי בני נוער (ילדים בני 13 עד 18). שני הספרים המובילים לקבוצת גיל זו היו שניהם ספרים שנכתבו על ידי ג'ון גרין – The Fault in Our Stars זכה בתואר הספר המושאל ביותר ו-Turtles All the Way Down הגיע למקום השני.

 

רומנים דיסטופיים היו פופולריים גם בקבוצה זו, כש-Divergent מאת ורוניקה רוט, משחקי הרעב של סוזן קולינס ו-The Maze Runner מאת ג'יימס דשנר דורגו במקום השלישי, הרביעי והחמישי בהתאמה.

 

ספרי העיון המושאלים ביותר

נתונים סטטיסטיים של השאלות נאספו גם עבור ספרי עיון שקראו ילדים וצעירים. אולי באופן לא מפתיע, ספרי לימוד ומילונים בשפה זרה היו בין ההשאלות הנפוצות ביותר בקרב בני נוער. שני מילונים סיניים-אנגלים נמצאו ברשימה, כמו גם מילונים גרמניים, אינדונזיים וצרפתים. שני מילונים אנגלים קומפקטיים רשמו גם הם מקום בעשירייה הראשונה. היומן של אנה פרנק היה רישום ייחודי בקטגוריה זו.

 

באשר לילדים, ארבעה ספרים הקשורים למיינקראפט מופיעים ברשימת הספרים המושאלים ביותר לטקסטים שאינם בדיוניים. שני ספרי לגו נכנסו גם לעשרת המובילים, כמו גם הספר The rock & gem book מאת דן גרין.

 

ספרי התמונות המושאלים ביותר

באשר לספרי תמונות – הטקסט הסימולטני הלאומי של לפני השינה בשנה שעברה, Hickory Dickory Dash מאת טוני ווילסון היה הספר השני המושאל ביותר. אף על פי שפורסם בשנת 1969,הזחל הרעב, ספר מוכר לרוב, הגיע למקום השישי, ו-Where the Wild Things Are מאת מוריס סנדק – שפורסם לראשונה בשנת 1975 – התברג במקום העשירי.

 

הטקסט הסימולטני הלאומי של לפני השינה השנה הוא Whitney and Britney Chicken Divas מאת לוסינדה גיפורד. האירוע המעודד השתתפות של קוראים בכל הגילאים מתקיים בחודש מאי, כך שהוא יכול לשמש השראה לתחילת התקופה השניה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט